Pobednik ovogodišnjeg turnira Trofej Smederevske jeseni su odbojkašice Takova. Član Prve lige Srbije je na turniru koji organizuje ŽOK Smederevo zabeležio sve tri pobede i tako superiorno stigao do pehara namenjenog najboljoj ekipi. Drugo mesto, sa dve pobede, zauzele su odbojkašice Crvene zvezde koje se u Snederevu predstavili sa kadetsko-juniorskom ekipom. Beogradska Roda zauzela je treće mesto do kojeg je stigla pobedom nad domaćinom turnira.

Odbojkašice Smedereva morale su da se zadovolje poslednjim mestom koje je moglo da bude izbegnuto da su u pojedinim mečevima imali malo više koncentracije. Smederevke su propustile veliku priliku da zabeleže pobedu nad Rodom. vodile su sa 1:0 u setovima i u drugom setu imale su 24:21. Beograđanke su preokrenule rezultat i obezbedile treći set. U taj brejku više koncentracije i malo sreće imale su Beograđanke koje su slavile sa 15:13. Odbojkašice Smedereva su propustile lepu priliku i u meču sa Crvenom zvezdom.

Posle gubitka prvog seta smedrevske odbojkašice su odlično odigrale drugi set i bukvalno počistile sa terena crveno-bele. Kako su završile drugi set tako su počele i treći odlučujući. Povele su domaće sa 8:4 i neobjašnjivo stale. Posle serije grešaka i slabijeg prijem odbojkašice Crvene zvezde stigle su do pobede koja im je donela drugo mesto na Trofeju.

Za najboljeg libera izabrana je Tamara Stupar iz Crvene zvezde, pehar namenjen najboljem tehničaru otišao je u ruke Anje Milošević iz Rode, a za najbolju igračicu turnira izabrana je Anica Grujičić iz Takova iz Gornjeg Milanovca.