????????????????????????????????????

Rukometaši Spartaka iz Subotice poveli su u polufinalnoj seriji za plasman u Arkus ligu Srbije pošto su pobedili ekipu Smedereva sa 28:27 posle izvođenja sedmeraca. U regularnom delu utakmice bilo je 24:24, poluvreme 14:14. U prepunoj sali OŠ Dimitrije Davidović viđena je odlična rukometna predstava. I treći ovogodišnji okršaj dva rivala doneo je više nego uzbudljiv rukomet koji nije ostavio nikog ravnodušnim u sali.

Ekipa Nenada Martića ima za čim da žali. Posle izjednačenog prvog poluvremena, domaći su prvi zadali udarac u drugih 30 minuta. U 42. minutu bilo je 20:17 i delovalo je da se, kao i mnogo puta u drugom delu sezone, domaćima smeši pobeda. Posle tri minuta bilo je 20:19. Dva brza gola Subotičana nisu omela smederevske rukometaše. Usledila je nova serija za novo vođstvo od tri gola prednosti 23:20. Ostalo je deset minuta do kraja kada su kod tri razlike domaći izveli kontru preko Ristića, do tada najefikasnijeg igrača domaće ekipe. Nažalost, njegov pokušaj odbranio je golman Spartaka i to je već unelo popriličnu nervozu u redove Smedereva. Subotičani prave seriju od 3:0 za 23:23. Gol nade u 58. minutu postigao je Ristić, a posle dobre igre u odbrani Smederevo je imalo lepu priliku da minut pre kraja odu na dva razlike što bi najverovatnije značilo pobedu. Nažalost, domaći su odigrali poprilično neorganizovano i bez šuta na gol što su Subotičani iskoristili da golom Uroša Radosavljevića dođu do izjednačenja.

Usledili su sedmerci, koje su gosti bolje iskoristili. Kod Smederevaca neprecizni su bili Milunović u prvoj (pogodio stativu) i Marjanović u poslednjoj seriji (odbrana golmana). Na drugoj strani tračak nade domačima dao je golman Todorović koji je zaustavio udarac Sergeja Miskina. Zanimljiv podatak je da u regularnom delu utakmice ekipa Smedereva nije izvela nijedan sedmerac. Na drugoj strani za Subotičane su arbitri tri puta pokazali na sedam metara.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Marko Ristić sa 8 i Nemanja Marjanović sa 6 pogodaka. U gostujućoj ekipi nerešiv za odbranu domaćih bio je Balša Stevović sa 10 pogodaka, a 7 pogodaka postigao je Uroš Radosavljević. Druga utakmica igra se u nedelju u Subotici.

I u drugoj polufinalnoj utakmici  pobednika su odlučili sedmerci. Ub i Crvenka su odigrali nerešeno 30:30, a posle sedmeraca bilo je 34:31 za Ub.