Rukometaši Smedereva pobedili su u generalnoj proveri pred nastavak prvenstva Super B lige Istok-Zapad ekipu Metalca iz Kraljeva sa 32:27, poluvreme 15:9. Ove dve ekipe odmeriće u drugom kolu nastavka tako da je bilo razumljivo što su oba trenera kalkulisali. Prve postave teško da su provele na parketu više od 15-ak minuta tako da su priliku da pokažu šta znaju i koliklo mogu dobili mlađi igrači. Kada govorimo o ekipi Smedereva možemo da kažemo da su ukazanu priliku iskoristili na pravi način.

Pitanje pobednika reeno je već posle 20-ak minuta kada su domaći rukometaši zahvaljujući odličnoj igri u odbrani iz kontranapada stigli do pet golova prednosti. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da stignu do pobede koja, bilo kako bilo, malo podiže pred prvo kolo nastavka u kome se ekipa Smedereva sastaje sa ekipom Goč Merkur iz Vrnjačke Banje. Biće to okršaj drugo i trećeplasirane ekipe na tabeli. Gosti su drugi sa 17, a Smederevo na trećem ima bod manje.