Odbojkašice Smedereva polako tonu na tabeli Druge srpske lige Centar. Posle Srbijanke, sva tri boda, uz ubedljiviju pobedu, iz Smedereva je odnela ekipa Kolubare iz Lazarevca. Posle jedva 70 minuta Smederevke su položile oružje. Gošće su slavile, više nego zaslužen, trijumf rezultatom 3:0, po setovima 25:14, 25:13 i 27:25. Odbojkašice iz Lazarevca gotovo da se nisu ni oznojila, a na semaforu je već bilo 2:0 za njih. Koliko-toliko dobru igru domaće su pružile u trećem setu u kome su gošće bile pribranije i hrabrije u odlučujućim momentima.

U igri domaćeg tima malo toga je funkcionisalo. Bilo je problema na prijemu, samim tim ni dizači nisu mogli da pokažu koliko znaju, a čini se da je najveći problem bio odsustvo povređene Nevene Stefanović. Možda i njeno prisustvo ne bi pomoglo da se izbegne poraz, ali bi ukus ovako izgubljenih bodova bio drugačiji. Ovako, postavlja se pitanje, da li ovaj sastav, bez prve udarne igle ima ikakve šanse u borbi za povratak u Prvu ligu Srbije? Treba reći da je pred ovu utakmicu ŽOK Smederevo pojačano na poziciji libera povratkom iskusne  Marte Bugarčić, ali ni njeno prisustvo nije pomoglo da se izbeggne drugi prvenstveni poraz.

Na tabeli sa maksimalnim učinkom od 10 pobeda vodi ekipa Lazarevca sa kojim se narednom vikenda sastaju smederevske odbojkašice. Teško da mogu da se nadaju povoljnom ishodu ukoliko ponove izdanje iz okršaja sa Kolubarom.