Derbi utakmica devetog kola Druge srpske lige Zapad 2b između Smedereva i Sloge iz Batočine pripala je gostima koji su slavili rezultatom 83:81 (25:22, 22:14, 30:19 i 17:15). U najvažnijoj utakmici sezone, kada je trebalo da odigraju najbolje, smederevski košarkaši prikazali su niz slabosti, naročito u prvih 20 minuta. Jesenas je ovaj isti rivala savladan sa 25 razlike i činilo se da nemaju šta da traže u Smederevu. Da li zbog toga, lošeg dana ili nečeg trećeg, tek košarkaši Smedereva podbacili su kad nisu smeli. Iako ima još mnogo da se igra, gotovo ceo drugi deo sezone i plej of, čini se da su ovim porazom smederevski košarkaši znatno umanjili šanse za plasman u Prvu ligu Srbije. Iako su u međusobnom skoru bolji od Sloge iz Batočine, svi su izgledi da će Novi Pazar 1969 iz Druge srpske lige Zapad A u plej of sa maksimalnim učinkom.

Naravno, iznenađenja su moguća i treba se boriti do poslednjeg kola jer dok god se igra nada postoji. Uslov je da se greške koje su se pojavile na ovoj utakmici više ne pojave. Bilo ih je poprilično, ali su u pored toga Smederevci bili na korak od pobede.

Loše prvo poluvreme prelilo se i na početak drugog poluvremena kada su gosti poveli sa 17 koševa prednosti. Delovalo je da brod tone ali je onda trener Ivan Mijatović vratio na teren zaboravljene Plavšića i Perića i za manje od  četiri minuta domaći su poveli sa 3 razlike. Nažalost, zahvaljujući nepogrešivom Arnautu koji je tri od svoje četiri trojke postigao u trećoj četvrtini, u poslednjih 10 minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom 66:66.

Uspeli su gosti iz Batočine da na početku poslednje četvrtine dođu do pet poena razlike ali su Smederevci uspeli da se vrate u meč. Zahvaljujući nesmotrenosti pod svojim košem domaći su dozvolili Rašku Katiću da postigne poš za vođstvo od 83:81. Do kraja je ostalo nešto više od 13 sekundi i tada je trener domaćih zatražio tajm aut. Nažalost, Smederevci su loše organizovali napad i slavlje gostiju je moglo da počne.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Vukasović koji je utakmicu završio sa 28 poena (5 trojki), Perišić je postigao sa 17 (5 trojki), Kostić je u direktnom duelu sa Raškom Katićem postigao 13 poena, a vredan pomena je i Perić koji je utakmicu završio sa 9 poena. Na drugoj strani, domaći nisu imali rešenja za Arnauta koji je ubacio 28 poena, 16 je dodao Stanković, Rašić je postigao 13, a Lalović je u pobedi svoje ekipe učestvovao sa 12 poena.

U narednom kolu Smederevo se u Petrovcu na Mlavi sastaje sa Slogom.

pre utakmice održana je mala svečanost. Dragan Kaplarević je ispred kluba uručio prigodan poklon nekadašnjem (možda i budućem) igraču Smedereva Stefanu Torbici, jednom od najboljih 3×3 igrača u Srbiji.