Rukometaši Smedereva zauzeli su treće mesto u konačnom plasmanu Super B lige Sever-Centar. Smederevci su u nedelju u revanš utakmici u Crvenki poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 33:31, poluvreme 16:16. U prvoj utakmici ekipa Nenada Martića slavila je pobedu rezultatom 30:27 i zbog gola viška na kraju je zauzela treće mesto. Ispostavilo se da je jedini gol kapitena Nemanje Marjanovića u poslednjim sekundama utakmice u Smederevu na kraju bio odlučujući. Revanš u Crvenki protekao je u izjednačenoj igri  većim delom susreta. To se naročito odnosi za prvih 30 minuta gde nije bilo pobednika. U nastavku susreta domaći rukometaši uspeli su da se odlepe na dva do tri gola razlike. Domaći su u 52. minutu došli do željena četiri gola viška 30:26 ali tu prednost nisu uspeli da sačuvaju. Gol Milana Zarina u poslednjoj sekundi utakmice samo je potvrdio treće mesto smederevskim rukometašima.

Došli smo do tog “utešnog” mesta danas ali je pitanje koliko ono može da bude uteha. Generalno, dobra utakmica ali mi deluje da kriterijum suđenja nije bio baš na nivou utakmica koja je igrana. Drago mi je što su moji momci izdržali pritisak i odigrali do kraja muški, držeći se cilja. Nismo uspeli da dođemo do titule i tek ćemo uraditi detaljnu analizu svega. Nisam zadovoljan i smatram ovo neuspehom. Ko će koliko odgovarati za to, videćemo u narednim danima. Odgovorno tvrdim da je klub obezbedio sve neophodne uslove za krajnji cilj tj ulazak u Arkus ligu. Uslediće rekonstrukcija ekipe to je sigurno – najavio je Nenad Martić trener smederevskih rukometaša.

Na utakmici u Crvenki najefikasniji u redovima Smederevo bio je Srđan Jevđenović sa 10 pogodaka. Dušan Stojković postigao je 8, Milan Zarin 5, a Marjanović 4. U domaćoj ekipi istakli su se Marko Kragulj sa 9 i Aleksandar Šveljo sa golom manje. U revanš susretu polufinala Spartak je u Subotici pobedio Ub sa 34:26 i tako odluku o drugom članu Arkus lige Srbije odložio do četvrtka kada se igra treća utakmica u Ubu.