Odbojkaši Smederevo Carine brzo su arhivirali poraz od Niša u Smederevu. U utakmici sedmog kola Smederevci su na gostovanju u Novom Pazaru pobedili istoimenog domaćina rezultatom 3:1, po setovima 29:31, 20:25, 25:19 i 22:25. Smederevci su ovom pobedom, na uvek neugodnom gostovanju, ostali u trci za najviši plasman. Posle utakmica ovog kola na težini dobila i prošlonedelji poraz u pet setova od Nišlija koji su u ovom kolu, potpuno neočekivano, poraženi u Mladenovcu id domaćina sa 3:2. Njihov kiks iskoristila je ekipa Borca iz Starčeva narednog rivala odbojkašima Smederevo Carine.

U Novom Pazaru je, čini se, ključan bio prvi set koji su Smederevci dobili rezultatom 31:29. Na krilima ovako dobijenog prvog perioda, relativno lako su slavili u drugom setu sa 25:20. Domaćin je uspeo da se trgne i da dobije treći period i da pripreti u četvrtom setu, ali samo da pripreti.

Posle sedam odigranih kola na tabeli vodi Borac sa učinkom 6-1, slede Niš,Smederevo Carina, Mladenovac i Vojvodina 2 sa pet pobeda i dva poraza.