Rukometaši Smedereva ostvarili su šestu uzastopnu pobedu u prvenstvu Super B lige Sever-Centar. Pred liderom prvenstva oružje je položila ekipa Inđije na domaćem terenu. Posle 60 minuta borbe bilo je 33:23, poluvreme 16:11. U najavi utakmice trener Smederevaca Nenad Martić istakao je da ide u goste jednoj solidnoj ekipi. Možda Inđija i ima solidnu ekipu, ali to u subotu nisu prikazali u okršaju sa Smederevom. Do polovine prvog poluvremena su održavali rezultatsku ravnotežu. Kako je utakmica odmicala videla se razlika u kvalitetu. Do odlaska na veliki odmor prednost lidera šampionata porasla je na pet golova. Drugo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji rukometaša Smedereva. Pet minuta pre kraja Smederevci su imali maksimalnih 11 golova prednosti (30:19). Kada je već bilo evidentno da bodovi putuju put Smedereva, ponovo su, kao i mnogo puta pre ove utakmice, priliku dobili mladi igrači Janjušević, Mirković i Živković. Oni su u osmoj prvenstvenoj pobedi učestvovali sa 5 pogodaka.

Na utakmici protiv Inđije smo pokazali u potpunosti kvalitet koji ova ekipa poseduje. Naglašavam da smo i ovu utakmicu odigrali bez Ristića i Marjanovića, dvojice veoma bitnih igrača za nas. Jesmo kvalitetniji od njih i veoma mi je bitno da smo to i na terenu pokazali jer nije došlo do opuštanja kao protiv Apatina, pogotovo što smo tako uradili posao na gostovanju. Raduje i igra mladih igrača, Mirkovića, Janjuševića i Živkovića. Svakako ćemo analizirati ovu utakmicu i arhivirati što pre jer nam dolazi neugodni Vrbas sledeće nedelje na zatvaranju ove polusezone – istakao je trener smederevskih rukometaša Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva i igrač utakmice bio je Jevđenović sa 9 pogodaka. Po pet puta u listu strelaca upisali su se Jokić i Vujović, 4 pogotka postigao je Spasić.

Posle dva startna poraza na gostovanjima, u Crvenki i Lazarevcu, rukometaši Smedereva nanizali su tri trijumfa na terenima rivala. Redom su padali Spartak, Ub i Inđija. Sledi poslednje kolo jesenjeg dela i okršaj sa ekipom Vrbasa. U goste dolazi dužnik od prošle godine kada je u Sportskoj hali Smederevo slavio pobedu i stavio tačku nadanjima o eventualnom plasmanu u elitu. Sada je situacija sasvim drugačija. Smederevo vodi na tabeli, istina sa istim brojem bodova kao drugoplasirani Ub i sa tri boda više od prvih pratilaca Crvenke i Spartaka. Teško je verovati da u vrhu može da bude nekih većih izmena. To se pre svega odnosi na Smederevce koje će sa svim direktnim rivalima u drugom delu igrati na svom terenu. To bi značilo i prednost domaćeg terena u plej ofu koji će odlučiti učesnika Arkus lige Srbije u sezoni 2023-2024.