Rukometaši Smedereva brzo su se oporavili od poraza u derbiju sa Gočom iz Vrnjačke Banje. Smederevci su u 13. kolu Super B lige Istok-Zapad pobedili na gostovanju u Kraljevu domaći Metalac rezultatom 24:19, poluvreme 13:10. Posle utakmice odigrane u prvom delu sezone, kada su rukometaši Smedereva slavili u sali OŠ Dimitrije Davidović, trener gostujuće ekipe Nikola Marković je, uz čestitke, u šaljivom tonu prokomentarisao selidbu RK Smederevo u ovu grupu Super B lige. Verovatno je nešto slično pomislio i posle ove utakmice u kojoj se pitanje pobednika nije postavljalo.

Ekipa Nenada Martića potvrdila je ulogu favorita na ovom gostovanju i još jednom pokazala da je kvalitetniji sastav od domaćina. Od prvog do posledneg minuta su kontrolisali dešavanja na terenu pa je već sredinom drugog dela, kada je postalo jasno da bodovi odlaze za Smederevo, Nenad Martić pružio priliku mlađim igračima i istovremeno odmorio nosioce koje ove nedelje očekuju dva meča sa Moravom i Topličaninom u Smederevu.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Marjanović sa 5 pogodaka, po tri puta u listu strelaca upisali su se Jevđenović, Mirković, Drobnjak i Ristić. Milunović i Pavlović postigli su po 2, a po jednom strelci su bili  Bešir, Stanković i Rajić.

Zaslužena pobeda u gostima, pokazali smo da smo kvalitetnija ekipa od Metalca u ovom trenutku. Kontrolisali smo utakmicu od samog početka i ostalo je samo da se vidi kolika će biti razlika na kraju. Svi igrači su dobili priliku i zadovoljan sam prikazanom igrom. U sredu već igramo protiv Morave u Smederevu  paje bitno što su igrači sačuvali svežinu i podjednako podelili minutažu. Čestitam im na pristupu i zalaganju ali ovu utakmicu već “brišemo” i okrećemo se narednom protivniku – rekao je posle utakmice trener RK Smederevo Nenad Martić.

Posle ovog kola na tabeli i dalje vodi Rudar iz Kostolca sa 21 bodom, drugo mesto zauzima Goč sa 19 i utakmicom manje, a na trećem i četvrtom sa po 18 bodova nalaze se Šamot i Smederevo. U narednom kolu Smederevo na sovm terenu, ovog puta u Sportskoj hali Smederevo igra sa Moravom iz Velike Plane.