U najavi utakmice Crvenka – Smederevo, postavili smo pitanje dali Smederevo može do trijumfa na ovom gostovanju? Posle prvih 20 minuta izgledalo je da će Smederevci uzdignuta čela iz najslađeg sela u Srbiji. Nažalost, samo je izgledalo. Igra ekipe Nenada Martića u tih 20-ak minuta izgledala je kao švajcarski sat. Nametnusli su svoj ritam igre, a sa druge strane domaći nisu znali šta ih je snašlo. U 19. minutu bilo je 9:4 i ništa nije ukazivalo na eventualne probleme. A oni su došli veoma brzo. U poslednjih 11 minuta Smederevci su bili nemi posmatrači dešavanja na terenu. Bez ideje u napadu i sa puno rupa u odbrani. Rukometaši Crvenke iskoristili su žute minute Smederevaca i na kraju prvih 30 minuta gubili su samo sa golom razlike (9:8).

Kako su završili prvo poluvreme, Smederevci su nastavili i u drugom poluvremenu. Već u 36. minutu domaćin je poveo i to kao da je dodatno uspavalo igrače Smedereva. Nepunih deset minuta kasnije bilo je 17:13 za domaćina. Usledila je serija smederevskih rukometaša od 3:0 i delovalo je da se stvari vraćaju u normalu. Period dobre igre Marjanovića, Jevđenovića, Jokića, Ristića i ostalih kratko je je trajao. Domaći su na deset minuta pre kraja imali četiri gola prednosti (21:17). Zahvaljujući odličnom Filipoviću na golu i raspoloženom Spasiću, Smederevci su veoma brzo stigli na gol zaostatka (21:20). Međutim, kada je trebalo da svojim iskustvom prelome utakmicu u svoju korist to se nije desilo. Na kraju 25:23 za domaćina koji je maksimalno iskoristio veliki broj grešaka smederevskih rukometaša, ali i delimičnu podršku arbitara koji su na ovoj utakmici domaćinu dosudili 8 sedmeraca, naspram četiri za ekipu Nenada Martića, a još više oči bode broj isključenja. Smederevci su 11 puta igrali sa igračem manje, a domaći samo pet puta. Uz to Stojković i Ristić su dobili crvene kartone što je takođe uticalo na slabije izdanje ekipe Smedereva u Crvenki.

Nisam bio zadovoljan ni posle prve utakmice. pa je ovaj poraz na neki način logičan sled događaja. Ako nekako uspemo da zanemarimo činjenicu da smo na utakmici imali, malo je reći, “domaćinsko” suđenje (11 isključenja, 2 crvena kartona i 8 sedmeraca za domaćina), ne mogu da se otrgnem utisku da nismo već u prvom poluvremenu prelomili utakmicu u našu korist. Vodili smo 5 golova razlike i onda prilično stali. To je nedopustivo za ekipu koja se bori za vrh tabele. Nije ovo katastrofa i razlog da besomučno paničimo ali mislim da pristup moramo menjati iz korena i onda ćemo ući u kontinuitet dobrih rezultata. Liga je ujednačena i biće dosta neočekivanih rezultata. Radićemo još jače, idemo dalje – konstatovao je posle utakmice Nenad Martić.

U ekipi Smedereva najefikasniji je bio Ristić sa 6 pogodaka, Marjanović je dodao 4 koliko je psotigao i Nedeljkov. U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Bošković sa 7, a gol manje je postigao Čabrilo. U narednom kolu Smederevo pred svojim navijačima dočekuje ekipu Hercegovca.