????????????????????????????????????

Obećavali su rukometaši Smedereva maksimalno zalaganje i pobedu u derbiju prvog kola nastavka prvenstva Super B lige Istok Zapad protiv Goč Merkura iz Vrnjačke Banje. Pored obećanja moralo je još nešto da se uradi ne bi li se savladao odličan rival koji je surovo kažnjavao greške domaćih. Kao da su prepuna sala OŠ Dimitrije Davidović i prevelika važnost meča vezali ruke domaćim rukometašima.

Početka je bio odličan. Filip Todorović je pravio čuda na golu, gosti su se prvi put upisali u listu strelaca u desetom minutu. Nažalost, na drugoj strani, Smederevci su u tom periodu postigli samo tri pogotka za vođstvo od 3:0. Onda je usledila serija tehničkih grešaka što su gosti iskoristili i već u 11. minutu preokreću na 4:3. Sve do 25 minuta igralo se gol za gol, a onda u poslednjih pet minuta još jedna serija grešaka domaćih i Goč Merkur to znalački koristi i odlazi na odmor sa dva gola prednosti 13:11.

Očekivala se reakcija domaćih u nastavku susreta ali je ona izostala. Greške su se gomilale i samo zahvaljujući Todoroviću koji je branio i moguće i nemoguće, rukometaši Smedereva su uspeli da, i pored vođstva gostiju od 15:11 u 51. minutu dođu na gol zaostatka, 20:19. Više od toga nisu mogli. Kada je u 57. minutu Simon Mrda pogodio za 24:19 bilo je jasno da bodovi odlaze u Vrnjačku Banju. Ovu prednost gosti us znalački sačuvali i na kraju slavili trijumf rezultatom 26:23.

Najzaslužniji za pobedu gostujuće ekipe bili su Dimitrije Stolić sa 11, Nikola Antić sa 7 u Simon Mrda sa 5 pogodaka. Odličan je bio i golman Miloš Stanković, natočito u drugom poluvremenu. U ekipi Smedereva, pored već pomenutog golmana Filipa Todorovića, istakli su se novajlija Ognjen Ristić sa 6 pogodaka, Srđan jevđenović je dodao 5, a kapiten Marjanović 4. Izostao je učinak Drobnjaka (1 pogodak), Milunovića (1 pogodak) i Bešira koji se nisu upisao u listu strelaca. Raduje odlična igra mladog Reljića koji je kao rezervista postigao 3 pogotka bez promašaja.

U narednom kolu rukometaše Smedereva očekuje teško gostovanje u Kraljevu i okršaj sa ekipom Metalaca.