Rukometašice Mladog radnika slavile su u derbiju Prve srpske lige Istok trijumf nad ekipom Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 38:28, poluvreme 21:16. U okršaju dve neporažene ekipe u ligi, neizvesnost je trajala 20-ak minuta do rezultata 13:13, najviše zahvaljujući slabijoj igri u odbrani. Kada su Radinčanke zategle odbranu samo se postavljalo pitanje sa kojom razlikom će završiti utakmicu. Već do poluvremena imale su pet golova prednosti i nastavka je bio samo formalnost. Da trener Milica Ristić nije odmarala nosioce igre trijumf je mogao da bude izražen i sa većom razlikom.

Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Nikolina Stojanović sa 7 pogodaka, slede Lena Janković sa 6 i Anđela Filipović sa 5 pogdaka. Po tri puta u listu strelaca upisale su se Marta Filipović, Milica Ninić, Anđela Kojić i Lara Radojčić. Posle ovog kola na tabeli vodi Rtanj sa maksimalnim učinkom, a sa po šest bodova slede Zaječar, Sloga i Mladi radnik, koji ima utakmicu manje. Narednu utakmicu rukometašice Mladog radnika igraju u sredu sa Đerdapom u Sportskoj hali.