Očekivao se derbi u drugom kolu Drige srpske lige Zapad u Batočini u okršaju domaće Sloge i košarkaša Smedereva. Međutim, za dobar derbi potrebne su dve dobre ekipe. Ovog puta, za razliku od prethodne sezone, to nije bio slučaj. Praktično jednosmerna utakmica u Betočini. Smederevci nisu dali domaćinu priliku da odigraju kako i koliko mogu. Od prve do poslednje četvrtine na terenu je postojao samo jedan tim, a to najbolje pokazuje krajnji rezultat 87:62, po četvrtinama 25:20, 19:15, 21:18 i 22:9.

Čak devetorica košarkaša Smedereva upisalo se u strelce, a najefikasniji su bili Vukasović sa 18, dva poena manje ubacio je Jakovljević, a Kostić i Popadić dodali su po 12 poena. Ovom pobedom na terenu jednog od glavnih konkurenata za plasman u plej of, smederevski košarkaši istakli su ozbiljnu kandidaturu za plasman u Prvu srpsku ligu.