Rukometaši Smedereva poraženi su po drugi put u prvenstvu Super B lige Istok-Zapad. Na gostovanju u Prokuplju domaći Topličanin slavio je pobedu rezultatom 26:24, poluvreme 14:14. Ovo je još jedna, ko zna koja po redu, utakmica u kojoj su Smederevci od gotovog napravili veresiju. Goč je slavio u prvom kolu sa golom razlike, a sada je Topličanin bio bolji za dva gola. Ko je pratio utakmicu mogao je da se uveri da je ovaj poraz mogao da se izbegne.

Bio je ovo okršaj dva izjednačena rivala u kome je pobednik odlučen u poslednja tri minuta. Smederevo je u 57. minutu vodilo sa 23:22 i ništa nije naslućivalo veliki preokret. Nažalost, domaći su napravili seriju od 4:0, poveli sa 26:23 i rešili pitanje pobednika. Sve je moglo da bude drugačije da ekipa Nenada Martića na ovoj utakmici nije promašila tri sedmerca (dva Drobnjak i jedan Jevđenović). Sva tri udarca zauzstavio je golman domaćih  Predrag Pavlović.

–  Imali smo egal rezultat tokom čitave utakmice ali je realizacija presudila da bodove ne donesemo u Smederevo. Ne mogu da zamerim na zalaganju ali promašiti tri sedmerca je previše uz pregršt otvorenih šuteva. Idemo dalje, radićemo na otklanjanju ovih problema i truditi se da budemo bolji – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva u Prokuplju je bio Srđan Jevđenović sa 7 pogodaka, a dva manje postigli su Nemanja Marjanović i povratnik Pavle Bešir. Kod domaćih istakli su se Uroš Stanković, Lazar Mladenović i Andrija Mađar sa po 5 pogodaka. U naredom kolu rukometaši Smedereva dočekuju ekipu Bele Palanke koja je u dosadašnjem  toku šampionata ostvarila samo jedan trijumf uz tri poraza. Utakmica se igra u subotu 20. oktobra od 18 časova.