????????????????????????????????????

Rukometaši Smedereva pobedom su okončali jesenji deo prvenstva Super B lige Istok-Zapad. Smederevci su trijumfovali nad odličnom ekipom Loznica rezultatom 26:23, poluvreme 17:11. Prisustvovali smo utakmici sa dva različita poluvremena. U prvih 30 minuta dominacija domaće ekipe koja je, više nego zasluženo, na veliki odmor otišla sa 6 golova prednosti. Delovalo je da su bodovi već upisani. Gosti tako nisu mislili. U drugom poluvremenu su odigrali mnogo bolje u odbrani i dubokom zonom u potpunosti zbunili domaće igrače. Plod takve igre gostiju je i samo jedan gol domaćih u 11 minuta nastavka susreta. Rukometašima Smedereva malo toga je polazilo za rukom i već polovinom prvog poluvremena gosti su izjednačili na 19:19. Tek tada su se prenuli igrači Smedereva i zahvaljujući, u završnici, nezaustavljivom Dušanu Stojkoviću stigli su do veoma važnih bodova.

Na kraju zaslužena pobeda koja ostavlja rukometaše Smedereva u vrhu tabele sa realnim izgledima da se, kao i prošle sezone domognu plej ofa, nadamo se sa boljom završnicom. Senku na utakmicu bacila je povreda Miloša Drobnjaka koji je tokom jedne kontre pao kao pokošen pa je na rukama saigrača morao da bude iznesen sa terena. Prema prvi informacijama, radi se o povredi prepona.

Najbolji pojedinac utakmice bio je pomenuti Dušan Stojković sa 5 pogodaka, koliko je postigao i povratnik u redove Smedereva Miloš Blagojević. po četiri gola postigli su Srđan Jevđenović i Nemanja Marjanović, a tri puta se u listu strelaca upisao Vojislav Milunović. I na ovoj utakmici priliku su dobili mlađi igrači, pre svih David Matković i Relja Rajić. U gostujućoj ekipi, koja je u drugom poluvremenu pokazala zašto se nalazi u vrhu tabele, najefikasniji je bio Aleksandar Dragutinović sa 10 pogodaka.

Posle nepotpunog poslednjeg kola na tabeli vodi Goč Merkur sa 17 bodova, a na drugom i treće mestu sa po 16 bodova nalaze se Rudar i Smederevo, ali Kostolčani imaju utakmicu manje i najverovatnije će polusezonu završiti kao jesenji šampioni jer u poslednjem kolu gostuju fenjerašu, ekipi Bele Palanke.