U Košarkaškom klubu Smederevo stasava jedna nova generacija koja obećava. Pioniri KK smedeevo 1953, koji se takmiče u Međuregionalnoj ligi Saveza Centralne srbije, Raško-Kosovsko Metohijskog saveza i Saveza Zapadne Srbije u subotu su na svom terenu savladali ekipu Borca iz Čačka rezultatom 61:38 i tako im se revanširali za poraz iz prvog dela sezone kada su poraženi sa tri poena razlike. Utakmica koja je odigrana u subotu u sali Tehničke škole bila je, posle prve četvrtine, jednosmerna. Čačani su odolevali u prvoj četvrtini koju su domaći rešili u svoju korist rezultatom 15:10. Već posle druge bilo je jasno da Borac nema šta da traži u Smederevu. Ovaj period igre domaći su dobili rezultatom 19:4. Preostale dve četvrtine završene su rezultatom 12:12 i 15:12.

Domaći košarkaši su nadvisili goste u svim elementima košarkaške igre. U domaćoj ekipi Najefikasniji su bili Kaplarević sa 20 poena, Bogdanović i Pavlović postigli su po 11, Branković je ubacio 7, a Kovačević se šest puta upisao u listu strelaca. U gostujućoj ekipi bolji od ostalih bili su Bjelić sa 9 i Milovanović sa košem manje.