Košarkaši Smedereva su zabeležili još jednu pobedu u prvenstvu Druge srpske lige Zapad 2B. Prema očekivanju, košarkaši Smedereva imali su težak zadatak u Kruševcu. Istoimeni domaći tim savladan je rezultatom 64:62 (10:15, 20:16, 18:20 i 16:11). Svega je bilo na ovoj utakmici. Kruševljani su iz petnih žila pokušavali da dođu do pobede i tako sa kakvim takvim šansama uđu u doigravanje za plasman u Prvu srpsku ligu. Bilo je mnogo tenzije, tehničkih grešaka, a kulminacija je usledila u petom minutu treće četvrtine kada je ispražnjena tribina jer je neko sudiju pogodio flašom u glavu.

Sve to uticalo je na igru smederevskih košarkaša koji su tek u poslednjoj četvrtini uspeli da preokrenu rezultat i u neizvesnoj završnici dođu do vredne pobede.

Na ovoj utakmici trener Smedereva Ivan Mijatović nije mogao da računa na Stefana Torbicu koji je imao obaveza prema Partizanu (3×3). Umesto njega, Smederevce su do pobede vodili Vukasović sa 13, Perišić sa 12 i Nikolić i Stojiljković sa po 10 poena. Kolo pre kraja ovog dela prvenstva, na tabeli vode Smederevo i Sloga iz Batočine sa po 25 bodova, na trećem mestu je Kruševac sa 22 boda, a četvrto i peto mesto zauzimaju sa po 19 bodova Sloga iz Despotovca i Sloga iz Petrovca na Mlavi. Poslednje kolo će dati odgovor na pitanje koja će se od ove dve ekipe naći u doigravanju za popunu Prve srpske lige.