Posle poraza u Subotici koji je značio i kraj šampionskih ambicija, rukometaši Smedereva su morali na megdan Crvenki u borbi za treće mesto. Neko je u Rukometnom savezu Srbije doneo odluku da se igra besmislena utakmica za treće mesto. Mesto koje ne donosi ništa osim prestiža. Trebalo je motivisati igrače obe ekipe da posle poraza u borbi za finale nađu dovoljno motiva i izađu na teren ne bi li osvojili treće mesto. U takvoj situaciji, u četvrtak u sali OŠ Dimitrije Davidović bolje se snašla ekipa Smedereva, Iako bez Ristića, Jokića, Pešića i Milunovića, sa nikad više “klinaca sa minutima” u ekipi, Smederevci su zabeležili pobedu rezultatom 30:27, poluvreme 17:14. Pobeda je mogla da bude ubedljivija jer su domaći u jednom trenutku imali ogromnih sedam razlike, 23:16. Tada je desetak minuta na terenu igrala postava koja teškoda je igrala zajedno i na treninzima što su rukometaši Crvenkie iskoristili za hvatanje priključa, a na tri minuta pre kraja utakmice stigli su na samo gol zaostatka 27:26. Ipak, nije bilo vremena za potpuni preokret, a tačku na utakmicu, svojim jedinim golom na utakmici, stavio je kapiten Marjanović.

Kao što smo rekli igru Smedereva obeležili su mladi igrači, golgeterski su se istakli Bogdan Stanković sa 6 pogodaka, koliko je postigao iskusni Dušan Stojković. Dušan Janjušević postigao je 4, Vanja Mirković 2, a kružni napadač Marjan Živković jedan pogodak. Treba istaći i učinak golmana Todorovića koji je bio odličan u prvom poluvremenu, a Aleksandar Martić je bio još bolji u drugih 30 minuta i zbog toga je proglašen igračem utakmice.

Ako je nešto pozitivno u ovoj utakmici to je igra koju su prikazali mladi igrači, ali i činjenica da je ekipa Smedereva ovom pobedom savladala jedin uekipu koju nije uspela da pobedi u dosadašnejm toku prvenstva. U Crvenki je slavio domaćin u jesenjem delu sezone, u Smederevu smo videli podelu bodova, iako su gosti tada bili bliži pobedi i sada je konačno pala i Crvenka.

Bio nam je cilj da pobedimo, bez obzira što je ovo bila nebitna utakmica. Bila je bitna klincima koji su igrali i nekoliko njih je odradilo odličan posao. Nismo igrali samo da odigramo. Preostaje da odigramo revanš i nadam se i pobedi na njihovom terenu i da prvenstvo završimo na trećem mestu – rekao je posle utakmice Nenad Martić.

Revanš utakmica igra se u Crvenki u nedelju, a Smederevcima je za treće mesto dovoljan i poraz do dva gola razlike ili sa tri pod uslovom da postignu više golova u gostima nego što je to Crvenka uradila u Smederevu.