Rukometaši Smedereva juče su poraženi u polufinalu Kupa Srbije grupa Istok od ekipe Topličanina iz Prokuplja rezultatom 37:28, poluvreme 19:16 za goste. Podsećanja radi, ove dve ekipe odmerile su snage i prošle godine, ali u finalu i tada je takođe, posle vrlo uzbudljive završnice slavio Topličanin. Ovog puta drama je izostala iz jednostavnog razloga. Trener Nenad Martić gostima je suprotstavio podmlađen sastav u kome su od prvotimaca sa nešto većom minutažom igrali Milunović, Spasić i golman Todorović.

Sve ostalo bili su momci koji bi tek trebalo da postanu nosioci igre RK Smederevo, a nekoliko njih imalo je tek nešto više od 15 godina. Sa druge strane trener gostiju Zlato Petronijević izveo je tim sa kojim se bori za prvenstvene bodove u Arkus ligi Srbije. I pored toga, igrači Smedereva su uspeli da pruže više nego solidan otpor, pre svega u prvih 30 minuta. Sve do polovine prvog poluvrermena Smederevci su održavali gol ili dva prednosti. Kako je utakmica odmicala povećavao se broj tehničkih grešaka domaćih što su gosti umeli da kazne i da do isteka prvog poluvremena dođu do tri gola prednosti. U nastavku susreta trener domaćih je pružio priliku svim igračima tako da se čak 11 njih upisalo u listu strelaca. Gosti su rutinskom igrom na kraju slavili zasluženu pobedu koja ih je odvela u finale Kupa Srbije za region Istok.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Vanja Mirković sa 9 pogodaka, 5 je postigao Lazar Spasić, a gol manje Vojislav Milunović. Na drugoj strani devet golova postigao je Željko Peić Tukuljac, šest puta se u listu strelaca upisao Aleksandar Stojanović, a pet pogodaka je postigao Marko Jovanović.

Domaćim rukometašima prioritet nije bio Kup jer je prevashodna želja da se pobedom u poslednjem kolu jesenjeg dela nad ekipom Vrbasa obezbedi titula jesenjeg prvaka lige. To je jedan od razloga zašto je Martić odmarao iskusnije prvotimce ali i želja da se rivalu koji je prošle sezone slavio u Sportskoj hali vrati milo za drago, u sportskom smislu te reči.