Rukometaši Smedereva odigrali su u subotu poslednju kontrolnu utakmicu pre početak prvenstva Super B lige Istok-Zapad. Najvljen je trijagonal sa Inđijom i Proleterom iz Zrenjanina, ali je na kraju odigrana samo utakmica Inđijom. Gosti su u neizvesnoj završnici slavili pobedu rezultatom 27:26. Nije delovalo da će se nekadašnji rival iz Super B lige Sever-Centar radovati u Smederevu posle prvog poluvremena. Smederevci su odigrali odličnih 30 minuta posle kojih su vodili sa 17:13. Nastavak susreta prikazao je slične nedostatke u igri Smedereva koji su mogli da se vide u drugom delu prošlogodišnje sezone u sali OŠ Dimitrije Davidović. Kada se na to doda činjenica da je trener Smedereva često menjao i da je golman gostujuće ekipe odlično odreagovao u nekoliko navrata u situaciji jedan na jedan, onda poraz i ne bi trebalo da čudi.

Odigrali smo sasvim solidno prvo poluvreme. U nastavku susreta sam menjao, dao priliku mlađim igračima ali se opet pojavio problem realizacije. Nismo iskoristili nekoliko čistih situacija za gol i na kraju smo poraženi. Nisam planirao da početka prvenstva dočekamo sa porazom u poslednjoj kontrolnoj utakmici. Sad šta je tu je. Imamo nedelju dana da se spremimo za prvo kolo u kome nas očekuje vrlo teško gostovanje ekipi Goč Merkur u Vrnjačkoj Banji. Idemo na noge ekipi koja ima veliki budžet i koja je prošle sezone zamalo ostala bez plasmana u viši rang, kao i mi. Imaju odlične pojedince, trenera i veliku podršku publike. Pokušaćemo da pružimo maksimum i videćemo za koliko će to biti dovoljno – rekao je Nenad Martić.

Osim utakmice Goč Merkur – Smederevo, koja se igra u nedelju 24. septembra, u prvom kolu sastaju se još Priboj – Topličanin, Hajduk Veljko – Šamot 65, Rudar – Vlasotince, Loznica – Bela Palanka i Metalac – Morava.