Rukometašice Mladog radnika su pete u Srbiji. To je epilog prvenstva Srbije za devojčice U12 koje se od petka do nedelje igralo u Svilajncu. U utakmici za peto mesto Radinčanke su pobedile novosadsku Vojvodinu sa 16:13 posle izvođenja sedmeraca. U regularnom delu utakmice bilo je 13:13. Bila bi prava sportska nepravda da devojčice Jovice Petkovića i Aleksandra Adamovića nisu slavile na današnjoj utakmici. Vodile su većim delom utakmice i samo su svojim greškama u finišu prvog dela i jednim delom drugog poluvremena dozvolili Novosađankama da dođu do preokreta. Na sreću u poslednjem napadu pri rezultatu 13:12 za Vojvodinu Nađa Božin je postigla gol sa desnog krila i tako obezbedila nerešen rezultat svojoj ekipi.

Sedmerci, poznati kao penal lutrija, ovog puta su bili na srani Mladog radnika zahvaljujući, pre svega Anici Stojković koja je odbranila prva tri sedmeraca. Sa druge strane sa linije sedam metara bile su sigurne kapiten Magdalena Kostić, Sofija Kostić i Ana Radojević.

Nažalost, plasman Mladog radnika odredila je loše odigrana prva utakmica kada su poražene od Lehela, kasnijeg učesnika finala. U nastavku prvenstva Radinčanke su, kao i njihove starije drugarice koje su osvojile treće mesto u Srbiji, pokazale da Radinac ima odličnu školu rukometa za devojčice. Dodatno priznanje stiglo je kasnije kada je u najbolju postavu izabrana Nađa Božin desno krilo Mladog radnika. Pored nje u idealnoj postavi našle su se Lenka Petrović (Novi Beograd, golman), Jozo Viktorija (Halas Jožeg, levo krilo), Dunja Cvetković (Vojvodina, levi bek), Matea Balać (Apatin, srednji bek), Tea Vaštag (Lehel, desni bek) i Mia Đere (Halas Jožef, pivotmen). MVP prvenstva je Kata Kiralj iz ekipe Halas Jožef.

Prvak Srbije je ekipa Ade koja je u finalu pobedila Lehel sa 18:13. U utakmici za treće mesto Novi Neograd je pobedio Apatin sa 13:10. Posle Mladog radnika i Vojvodine, koji su zauzeli peto i šesto mesto slede Junior, Metalac, Bekament BB, Umčari, Radnički i ORK Beograd.