Utakmica sa Metalcem iz Kraljeva trebalo je da bude poslednja u pripremnom periodu za smederevske rukometaše pred nastavak prvenstva. Ipak, dogovoreno je da ova dva rivala naredne subote ponovo odmere snage, ali u Kraljevu. Utakmicu u sali OŠ Dimitrije Davidović obeležila su dva različita poluvremena. U prvom su gosti, posle početnog vođstva domaćina od 3:1, preokrenuli rezultat i vodili gotovo do kraja prvog poluvremena tokom kojeg je trener Smedereva pružio priliku većini igrača. Igra domaćih u tom delu igre bila je pomalo rastrzana, pre svega u napadu gde su često nalazili pogrešna rešenja. Na drugoj strani, četvrtoplasirani tim Super B lige Istok-Zapad znalački je kažnjavao greške domaćih i nalazio put do mreže Todorovića. U finišu prvog dela domaći su zaigrali nešto jače u odbrani što im je omogućilo da na odmor odu sa dva gola prednosti 15:13.

U nastavku susreta do izražaja je došao veći individualni kvalitet Smederevaca i, čini se, duža klupa. Treba dodati da su domaći rano ostali bez kapitena Marjanovića koji je zaradio tri isključenja. Dobra igra u odbrani omogućila je Nenadu Martiću da pruži priliku mladim snagama koji su opravdali njegovo poverenje. Uprkos ubedljivoj pobedi, rezultatom 30:24, Martić nije bio zadovoljan.

Metalac je jedna dobra ekipa koja u drugoj grupi Super B lige juri vrh tabele. Ima nekoliko iskusnih igrača, ali čini mi se da nam se u jednom delu utakmice javila stara boljka, a to je glava, priprema utakmice i dogovori koji nisu ispoštovani u potpunosti. Nemamo problem sa trčanjem i dobro je što imamo još dve nedelje do nastavka šampionata. Mislim da ćemo odigrati još jednu utakmicu i to sa Metalcem u Kraljevu narednog vikenda i da time zaokružimo pripremni period – naglašava Martić.

Ljubitelji rukometa koji su pratili utakmicu mogli su da vide i dvojicu novajlija u dresu Smedereva. Radi se o Davidu Pešiću koji je pravio nešto dužu pauzu i vidi se da mu nedostaju treninzi. Drugi novajlija je Boško Marinković koji je odigrao i turnir u Sarajevu i kako stvari stoje zadovoljio je ukuse stručnog štaba RK Smederevo. Naravno, predstoji mu period uigravanja sa ekipom. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Ristić, koji se oporavio od povrede, sa 7 pogodaka, gol manje postigao je Marjanović, a četiri puta u listu strelaca upisao se Jevđenović. U gostujućoj ekipi istakli su se aleksić sa 8 i Đukić sa 5 pogodaka.

Ono što u ovom trenutku brine je povreda Marka Jokića koji je počeo utakmicu ali je zbog bolova u listu desne noge morao iz igre već posle nekoliko uvodnih minuta. Zbog te povrede nije ni igrao u Sarajevu na turniru, iako je putovao sa ekipom. Smederevci su na ovom jakom međunarodnom turniru zauzeli četvrto mesto jer su u utakmici za treće mesto poraženi od Lovćena sa Cetinja. Smederevci su u grupi bili bolji od domaćina Bosne, ali je poraženi od predstavnika Slovenije ekipe Loka.