Rukometaši Smedereva. dečaci rođeni 2005. godine i mlađi, zauzeli su četvrto mesto na prvenstvu države održanom u Novom Sadu. Ekipa koju su na šampionatu vodili treneri Zoran Petrović i Nenad Martić ispustila je bronzanu medalju iako je na nešto manje od dva minuta imala dva gola prednosti (26:24). Nažalost, nedostatak koncentracije i brzopletost koštali su smederevske nade pobede. Hajduk iz Beške uspeo je da izjednači u poslednjim sekundama utakmice. Penal lutrija stala je na stranu Hajduka čiji su igrači bili za nijansu mirniji sa penala.
Na putu do četvrtog mesta rukometaši Smedereva igrali su nerešeno sa Dinamom iz Pančeva (20:20), u odlučujućoj utakmici za prvo mesto u grupi deklasirali su Sinđelić sa 27:16. Žreb je hteo da se u polufinalu sastanu sa novosadskom Vojvodinom koja je slavila pobedu rezultatom 26:17. U prvom poluvremenu rukometaši Smedereva su pružili jak otpor favorizovanim Novosađanima, ali je u nastavku utakmice ponestalo snage i koncentracije što su rukometaš Vojvodine umeli da kazne.
Smederevci nemaju za čim da žale. Prilazali su lep i dopadljiv rukomet, a potvrda je stigla na kraju turnira kada su dvojica smederevskih rukometaša našla mesto u idealnoj postavi turnira. Stevan Jeftić je najbolji golman turnira, a najbolje levo krilo je Filip Mitrović.
Prvo mesto pripalo je Rakovici koja je bila bolja od Vojvodine.
Apsolutno smo zadovoljni izdanjem naše ekipe na prvenstvu Srbije i da je bilo malo više sreće verovatno bi medalja putovala u naš grad. Da ne dolazimo praznih ruku kući, pobrinuli su se golman Jevtić i levo krilo naše ekipe, Filip Mitrović. Nih dvojica su se na kraju našli u idealnoj postavi prvenstva Srbije ali veoma velike zasluge pripadaju i svim ostalim članovima ekipe – rekao je po završetku šampionata Nenad Martić.
Posle bronzane medalje koju su osvojili igrači rođeni 2009. godine i mlađi, ovo četvrto mesto, uz najmlađu generaciju koja je bila 11-a, možemo samo da konstatujemo da je pred RK Smederevo lepa budućnost.