U derbiju 15. kola Super B lige Sever-Centar, rukometaši Smedereva su u subotu, pred svojim navijačima, pobedili ekipu Kolubare sa 30:27, poluvreme 14:13 za goste. Dugo je domaćim rukometašima trebalo da slome otpor gostiju koji su mnogo smirenije i sigurnije ušli u utakmicu. Smederevci nisu dobro startovali u drugom delu sezone i želeli su da pred svojim navijačima pokažu da su kriza igre i rezultata prošlost. Upravo zbog toga su u prvih 30 minuta napravili veliki broj grešaka. Promašili su dva sedmerca, tri puta pogodili stativu ili prečku protivnikovog gola, dva nerezonska probijanja i nekoliko olako izgubljenih lopti doprineli su da gosti u jednom trenutku povedu sa 12:8. Rukometaši Smedereva su se nekako trgli do kraja poluvremena koje su gosti rešili u svoju korist rezultatom 14:13.

U nastavku susreta, sve do 40. minuta vodila se ravnopravna borba. Zahvaljujući mnogo angažovanijoj igri u odbrani i mnogo boljoj realizaciji Smederevci u 48. minutu dolaze do tri gola prednosti. Lazarevčani se nisu predavali i na deset minuta pre kraja utakmice dolaze na gol zaostatka 25:24. Domaći rukometaši uspeli su da odbiju ovaj nalet gostiju i sa tri pogotka stižu do četiri gola prednosti (28:24) na pet minuta pre kraja susreta i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu.

Do prve pobede u nastvaku prvenstva, na domaćem terenu,  domaćina su doveli Boško Marinković sa 9 pogodaka, Nemanja Marjanović sa golom manje, a pet puta se u listu strelaca upisao Dušan Stojković. U gostujućoj ekipi  Damjan Jelinić postigao je 9, a gol manje Miloš Marić.

Posle nepotpunog kola na tabeli vodi Smederevo sa 23 boda. Sledi Ub sa bodom manje, ali i utakmicom manje. Na trećem mestu je Spartak sa 20, a Crvenka na četvrtom ima 18 uz utakmicu manje.