Rukometaši Smedereva odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na domaćem terenu. Rival je bio beogradski Partizan član Arkus lige Srbije. Gosti su slavili pobedu rezultatom 35:23, poluvreme 19:15. Poprilično izmenjen sastav Smedereva pružio je sasvim solidan otpor renomiranom rivalu u prvih 30 minuta koje su crno-beli dobili rezultatom 19:15. Dok je na terenu igrala prva postava, sa izuzetkom Marjanovića koji se još oporavlja od povrede, Smederevsi su držali priključak. U drugom poluvremenu trener Nenad Martić dao je priliku svim igračima da se okušaju sa članom Seha lige što su igrači Partizana znali da iskoriste i na kraju odu na velikih 12 golova prednosti.

Ipak, mesta nezadovoljstvu nema. Igra i pojedina rešenja u fazi napada obećavaju pred novu sezonu. Uz to, sve to bi trebalo drugačije da izgleda kada se ekipi priključi, kako kaže trener Smedereva, motor ekipe Nemanja Marjanović.

Još uvek ne možemo da računamo na Necu (Nemanja Marjanović). Krenuo je polako da trčkara ali još ne radi sa loptom jer se povređena ruka još nije u potpunsoti oporavila. Takođe, želeo sam da naša deca osete kako izgleda igrati sa Partizanom. Drago mi je da je dosta ljudi bilo u hali. Imamo neke smernice koje moramo da pratimo za dalje i mislim da će to sve dobro da bude. Večeras nismo probali sve što smo spremali u dosadašnmjem toku priprema. Nisam nezadovoljan bez obzira na rezultat. Narednu utakmicu igramo sa Obrenovčanima 9. septembra u Smederevu – rekao je Martić.

Nakjefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jevđenović sa 5, novajlija Nikola Perazić postigao je 4, a po tri puta u listu strelaca upisali su se Vojislav Milunović i Miloš Drobnjak. Kod gostiju istakli su se Miloš Čekić i Markatasos Georgius sa po 8 pogodaka, a 6 golova je postigao Aleksandar Praštalo.