Rukometaši Smederva poraženi su u prvom kolu nove sezone Super B lige Istok-Zapad. Na gostovanju u Vrnjačkoj Banji Goč Merkur osiguranje je slavio pobedu rezultatom 24:23, poluvreme 12:11. Ko je pratio utakmicu mogao je na najbolji način da se uveri da su momci Nenada Martića poklonili dva boda domaćinu. U prvih 20 minuta na terenu je postojao samo jedan tim. Smederevci su vodili 8:4 i 10:7 i onda neobjašnjivo stali. Skoro sedam minuta rukometaši Smedereva nisu postigli gol. Sa druge strane, serijom od 4:0 rukometaši Goča preokreću rezultat na 11:10. Uspeli su rukometaši Smedereva nekoliko sekundi pre kraja da izjednače ali su sebi dozvolili luksuz da u poslednjih pet sekundi prime gol što je značilo da domaći odlaze na odmor sa golom viška. To nije poremetilo ekipu iz Smedereva koja je i u drugih 30 minuta bila ravnopravan rival. Igralo se sve vreme gol za gol i na kraju su domaći bili nešto srećniji i prisebniji. Rukometaši Smedereva su postigli gol za izjednačenje ali je udarac Stankovića zakasnio za koju desetinku sekunde što je bilo povod za veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Smederevci možda imaju za čim da žale. Ipak, igra koju su prikazali u okršaju sa jednom od ekipa koja konkuriše za najviši plasman može samo da raduje. Nešto slično je za Sdsport rekao i trener Smedereva Nenad Martić.

Nisam bio zadovoljan kako smo uradili pripreme ali sam verovao da će sve doći na svoje jer je kostur ekipe na okupu dugo i prosto ne može da funkcioniše loše kada ima sve uslove za rad. Poradili smo na psihološkom planu i došlo je do napretka. Nećemo se ovim zadovoljiti i nastavićemo sa još jačim radom. Momci su dali sve od sebe, nedostajalo je malo sreće na kraju ali dobro, verujem da će nam se to vratiti u pravo vreme. Sledećeg vikenda  dočekujemo “Metalac” i nadam se još jednoj lepoj partiji moje ekipe i naravno pobedi.

Na utakmici u Vrnjačkoj Banji najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Marjanović i Jevđenović sa 7 odnosno 6 pogodaka, a 4 je dodao Stojković. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bio je Milan Bošković sa 10 i Simon Mrda sa 7 pogodaka.