Nerešen rezultat sa Crvenkom izgleda nije bio dovoljna opomena za izabranike Nenada Martića. Smederevci su na gostovanju u Gajdobri, posle (ne)očekivanog kiksa Uba u Subotici, sebi dozvolili luksuz da pokleknu od ekipe koju su jesenas deklasirali sa 13 golova razlike. Hercegovac je očitao lekciju rukometašima Smedereva u svim segmentima igre. Jedino vredno pomena ekipe koja “juri” elitu, bila su prvih 6-7 minuta kada su relativno lako poveli sa 4:1. Posle tuga usledila je žuta minuta koja je trajala do kraja utakmice. Uostalom, podatak da su od sedmog minuta, kada je bilo 4:1, pa do 55. postigli samo 12 pogodaka govori sam za sebe. Domaćin je tada poveo sa 21:16 i sve je ličilo na ubedljiv poraz. Tada je na scenu stupio jedina svetla tačka u ekipi Smedereva, golman Filip Todorović sa nekoliko briljantnih intervencija i dao priliku da se Smederevo sa ovog gostovanja vrati neporaženo. Nažalost, u tome nisu uspeli, a možda onim što su prikazali u Gajdobri i nisu zaslužili ovaj bod.

Smederevo je igralo oslabljeno bez Jevđenovića i izgleda da se njegovo odsustvo poprilično osetilo u igri trenutno drugoplasirane ekipe. Koliko u napadu, još više u odbrambenim zadacima. Osim Todorovića, kakvu-takvu prelaznu ocenu zavređuju Marko Ristić sa 5 i Dušan Stojković sa 4 pogotka.

Poraz dobija na težini jer je u ovom kolu propuštena velika prilika da se napravi dodatna zaliha bodova u odnosu na pratioce jer je Crvenka potpuno neočekivano, kao i Smederevci, samo na svom terenu, poklekla od Lavova koji su slavili veliki trijumf rezultatom 31:30.

Upozoravao sam čitave nedelje na ovo gostovanje. “Hercegovac” je iskusna ekipa i zna da igra rukomet pa je ova “mina” bila u “najavi” da se tako izrazim. Nažalost, izgleda da učimo školu i dalje. Moraćemo ozbiljno da popričamo a ni kazne nisu isključene za pojedince. Ako želimo da budemo ozbiljni konkurenti za Arkus ligu ovakve stvari su nedopustive. Srećom, rezultati nam idu u korist pa ćemo nastaviti sa jačim radom i nadam se sve ovo popraviti u utakmicama koje dolaze – rekao je po povratku iz Gajdobre Nenad Martić.

Sledi dvonedeljna pauza zbog EHF nedelje i to bi trebalo da bude dovoljno da se isprave greške i krene u nove pobede od utakmice sa Kolubarom, još jednim dužnikom iz jesenjeg dela sezone. na tabeli nema promena. Vodi Ub sa 22 boda, Smederevo je drugo sa bodom manje, a na trećem i četvrtom nalaze se Crvenka i Spartak sa po 18 bodova.