Rukometaši Smedereva prebrodili su još jedno neugodno gostovanje. U šestom kolu Super B lige Istok-Zapad u Vlasotincu je savladan istoimeni domaći tim rezultatom 30:25, poluvreme 15:15. Iako je rival u dosadašenjem toku sezone osvojio samo bod, Smederevci su dobro morali da se oznoje da bi uknjižili dva boda. Gotovo cela utakmica igrala se goil za gol. U većem delu prvog poluvremena gosti su imali minimalnu rezultatsku prednost. U finišu je domaćin uspeo da preokrene, povede sa golom prednosti ali je na kraju rezultat bio isti kao i na početku utakmice, nerešen, ali sa po 15 golova na obe strane. U nastavku susreta  ista slika do 55. minuta i rezultata 25:25. U tim trenucima je do izražaja došao veći broj kvlaitetnih igrača ekipe Nenada Martića, a stekao se utisak da su domaći u finišu ostali i bez snage. Po dva gola u trenucima odluke postigli su Vanja Mirković, kao i povratnik Pavle Bešir, a jedan pogodak, od ukupno osam koliko je imao najbolji igrač utakmice, postigao je nezaustavljivi Dušan Stojković.

Najavio sam da nas čeka teška utakmica i ispostavilo se kao tačno. Vlasotince je dobra ekipa i to su i večeras pokazali. Pogotovo što su igrali na domaćem terenu i priželjkivali bodove. Sa druge strane, nekoliko prekida zbog tehničkih stvari u hali im je pripomoglo da dođu do vazduha u trenucima kada je moja ekipa prelazila u preokret utakmice. Čestitam našim momcima što nisu odustajali, što su dali sve od sebe da bodove donesu u Smederevo. Pored standardnih, iskusnijih igrača, lično mi je jako drago što su doprinos dali i mlađi, pogotovo Mirković i Živković. Na golu je odličan bio Todorović i nekoliko bitnih šuteva umirio i ulio ekipi sigurnost. Sledeće nedelje dočekujemo ekipu Šamota, prošlogodišnjeg člana elite. Sjajna prilika da se napuni sala DD škole i uživamo u rukometnoj predstavi – istakao je vidno zadovoljan Nenad Martić.

Najefikasniji u ekipi Smedereva, pored pomenutog Stojkovića sa 8 pogodaka bili su Srđan Jevđenović sa 6, Miloš Drobnjak sa 4 i Pavle Bešir, Vanja Mirković i Nemanja Marjanović sa po 3 pogotka. Posle šest odigranih kola na tabeli vodi Šamot sa 10 bodova, slede Goč i Loznica sa po 9 i čak pet timova sa po 8 bodova, Rudar, Metalac, Smederevo, Topličanin i Hajduk Veljko.