????????????????????????????????????

Dva kola pre kraja regularnog dela sezone u prvenstvu super B lige Istok-Zapad, borba za četvrto mesto koje vodi  u plej of sve je neizvesnija. Tome su doprineli poraz rukometaša Smedereva u Negotinu i (ne)očekivana pobeda Loznice u Vrnjačkoj Banji. Na utakmici u Negotinu videli smo dva lica Smederevaca. Gotovo sve vreme tokom prvog poluvremena ekipa Nenada Martića imala je rezultatsku prednost da bi u finišu dozvolili domaćinu da na veliki odmor ode sa golom prednosti. Početkom drugog poluvremena rukometaši Smedereva uspeli su da serijom 4:1 povedu sa dva razlike (20:18) i onda neočekivano stali. Ovaj poklon rukometaši Hajduk Veljka oberučke su prihvatili i na kraju slavili zasluženu pobedu.

– Sinoć nije bilo naše veče, definitivno. Početak utakmice i nije bio loš ali sve ostalo je za zaborav. Promašiti četiri sedmerca u ovako bitnoj utakmici je nedopustivo a o zicerima i tehničkim greškama i da ne govorim. I dalje je sve u našim rukama ali moraćemo ozbiljno da se resetujemo i damo svoj maksimum u obe preostale utakmice – rekao je posle utakmice trener smederevskih rukometaša Nenad Martić.

Pred smederevskim rukometašima je u subotu, do sada, najveći izazov. U goste dolazi lider na tabeli ekipa Rudara. Smerevcima je pobeda veliki imperativ. Poraz bi značio da u poslednjem kolu moraju da slave u Loznici. To će biti poprilično teško jer je Loznica u dosadašnjem toku prvenstva na domaćem terenu izgubila samo 3 boda, poraz od Goča i remi sa Šamotom.

Utakmica Smederevo – Rudar igra se u subotu 30. marta sa početkom u 18 časova u sali OŠ Dimitrije Davidović.