Smederevo je i dalje jedini neporaženi tim u prvenstvu Druge srpske lige Zapad 2 B. Smederevci su u šestom kolu pobedili ekipu Kruševca rezultatom 86:67, po četvrtinama 20:15, 27:15, 22:16 i 17:21. Ovo je trebalo da bude derbi, ali domaći košarkaši su i na ovoj utakmici potvrdili da su prvi favorit za plasman u Prvu srpsku ligu.

Već na poluvremenu je bilo jasno da “čarapani” nemaju čemu da se nadaju . U redovima Smedereva briljirao je Nikola Vukasović. On je utakmicu završio sa 34 poena uz šest ubačenih trojki. Pored njega dvocifreni su bili još Dušan Kostić sa 13 i Miloš Momčilović sa 12 (4 trojke). U gostujućoj ekipi istakli su se Međugorac sa 20 i Mijajlović sa 19 poena.

U narednom kolu lider na tabeli će u Smederevu igrati sa drugim predstavnikom iz našeg grada u ovonm stepenu takmičenja ekipom Despota koja je uvom kolu poražena od Sloge u Batočini rezultatom 123:64.

Na tabeli vodi Smederevo sa 12 bodova, druga je Sloga iz Batočine sa bodom manje, a Kruševac na trećem ima 10 bodova.