Rukometaši Smedereva slavili su više nego zasluženu pobedu u derbiju Super B lige Sever – Centar. Smederevci su savladali, do ovog kola, neporaženu Kikindu rezultatom 29:25, poluvreme 13:9. Mnogobrojni ljubitelji rukometa prisustvovali su odličnoj rukometnoj predstavi u kojoj su snage odmerila dva prvoplasirana tima na tabeli. Ulog je bio veliki. Pobeda je Kikinđanima donosila sedam bodova prednosti i gotovo izvestan plasman u elitu. Sa druge strane, Smederevci su žarko želeli da se revanširaju rukometašima kikinde za poraz iz prvog dela prvenstva, ali i da smanje bodovnu prednost lidera šampionata. Posle 60 minuta muške, ali korektne, borbe na kraju su se radovali puleni Nenada Martića.

Početak utakmice protekao je u opipavanju snaga i sve do sredine prvog poluvremena nijedna od ekipa nije uspevala da napravi ozbiljniju prednost. Gosti su poslednji put vodili rezultatom 8:7 u 19. minutu. nakon toga sledi furioznih desetak minuta domaće ekipe i serija od 6:0 za velikih 13:8. u poslednjim sekundama prvog poluvremena gostiu su smanjili na 13:9.

U nastavku susreta, rapsodija u plavom. Rastrčali su se domaći, borbenost u odbrani se graničila sa fanatizmom, a u napadu gosti nisu znali od koga da se brane.  Posle samo deset minuta igre u drugom poluvremenu domaći dolaze do ogromnih osam golova prednosti 21:13. delovalo je da se tada Kikinđanima sprema prava rezultatska katastrofa. Međutim, u 48. minutu zbog tri isključenja iz igre je morao kapiten Nemanja Marjanović i to su gosti umeli da iskoriste. Uspeli su da sedam minuta pre kraja utakmice dođu na 4 gola zaostatka ali više od toga nisu mogli. Imali su priliku da u poslednjem napadu smanje prednost domaćina na tri gola i tako u eventualnom krugu budu bolji od Smederevaca ( u Kikindi je bilo 24:21), ali su se spetljai i više nego zasluženo slavlje domaćih je moglo da počne.

U ekipi Smedereva nije bilo slabe tačke. Svako ko je dobio priliku da zaigra da je puni doprinos ovoj pobedi. Na svom debiju na jednoj zvaničnoj utakmici odličnu partiju pružio je mladi Lazar Spasić. Ovaj 19-godišnjak proglašen je igračem utakmice u kojoj je postigao 6 golova i odradio veliki posao u odbrani.

Zasluge za ovu pobedu idu celoj ekipi. Svi smo se borili od prvog do poslednjeg minuta. Klupa je bila savršena, atmosfera među igračima odlična, posebva zahvalnost navijačima koji su došli da nas bodre. Mislim da smo pokazali da možemo da se uključimo u borbu za vrh tabele. Kikinda je možda bolja i kvalitetnija od nas, ali mi smo na volju, želju i zalaganje stigli do pobede – rekao je posle utakmice mladi Lazar Spasić.

Pored Spasića, šest pogodaka za domaće postigao je Marjanović, a  pet puta u listu strelaca upisao se Dušan Stojković, Drobnjak je postigao jedan manje, a Srđan Jevđenović je tri puta matirao golmane Kikinde.

–  Pokazali smo da možemo da se nosimo sa svima. Dobili smo prvaka lige i mislim da je bitno što smo sačuvali ova četiri gola viška. Nadam se nekom kiksu Kikinde i očekujem da se do kraja u potpunosti uključimo u borbu za plasman u Arkus ligu. Mislim da smo se dobro pripremili, Novi igrači su večeras pokazali da na njih možemo da računamo i čestitao bih mojim igračima, ali i gostima na fer i korektnoj borbi – rekao je posle utakmice Nemanja Marjanović.

Jedan od najiskusnijih u redovima Smedereva Srđan Jevđenović u prvi plan ističe dobru fizičku i pshičku pripremu za derbi.

–  Spremali sm ose za ovo. Znali smo šta nas očekuje. Mislim da smo ih iznenadili jakom odbranom i ako nastavimo sa ovakvim stavom i ovakvom energijom čini mi se da moćemo da napravimo još bolji rezultat. Novajlije su odradile odlična posao. Bitno je da imamo još igrača koji mogu da budu opasni po gol i da prave razliku. To je još jedan dobitak iz ove utakmice – smatra Jevđenović.

U gostujućoj ekipi istakli su se Vrgović sa 7 pogodaka ( 5 iz sedmeraca) i Ognjen Jovanović sa 4 pogotka.

Večeras se videla mnogo veća želja kod igrača Smedereva za pobedom. Imali smo mnogo problema u pripremnom periodu, ali to nije nikakvo opravdanje  za igru koju smo večeras prikazali. Bez obzira na to, mi smo morali mnogo bolju igru da prikažemo. Zakazali smo u odbrani i još jednom moram da čestitam Smederevcima na prikazanoj želji i borbenosti. Mi jesmo i dalje glavni kandidati za povratak u elitu, ali nama slede dve utakmice koje mogu da budu ključne. Sada gostujemo Voždovcu i nakon toga dočekujemo Vrbas. Ako tu zabeležimo pobede, mislim da neće biti problema da nastavimo ka krajnjem cilju – nada se trener gostiju Slaviša Laković.

U narednom kolu rukometaše Smedereva očekuje gostovanje u Sivcu i okršaj sa istoimenim domaćinom koji ih je iznenadio u prvom delu sezone kada je slavio pobedu rezultatom 25:24.