U derbiju šestog kola Prve lige Srbije odbojkaši Smederevo Carine danas su poraženi od ekipe Niša sa 3:2, po setovima 17:25, 18:25, 25:21, 26:24 i  12:15. Duel ekipa iz vrha tabele opravdao je očekivanja, a nešto više od stotinak navijača koji su pratili utakmicu u sali OŠ dr Jovan Cvijić prisustvovalo je utakmici koja je pružilo sve ono što dobra odbojkaška predstava može da ponudi. Gosti su relativno lako poveli sa 2:0. Dozvolili su domaćinu samo 17 odnosno 18 poena. To nije pokolebalo domaćina koji je, uz veliku borbenost, požrtvovanje i zalaganje uspeo da dođe do izjednačenja u vrlo dramatičnom četvrtom setu koji su rešili u svoju korist na razliku – 26:24.

Taj brejk je pripao gostima sa 15:12 i to tako što su im domaći odbojkaši poklonili pet poena servis greškama u uvodnim trenucima odlučujućeg seta. Uspevali su nekoliko puta domaći da se primaknu na poena razlike, ali kada se lomilo više prisebnosti i koncentracije imali su gosti za slađi deo kolača iz Smedereva. Posle šest odigranih kola OK Smederevo Carina zauzima treće mesto sa 13 bodova. Vodi Niš sa 15 bodova, a na drugom mestu sa 13 bodova je Borac iz starčeva. U narednom kolu Smederevci se u Novom Pazaru sastaju sa istoimenim domaćinom.