Rukometaši Smedereva odigrali su u subotu dve kontrolne utakmice u sali OŠ Dimitrije Davidović. Najpre su rezultatom 31:19 (15:11) pobedili Radnički iz Obrenovca, a u drugoj utakmici su bili bolji od rukometaša Požarevca 34:24 (15:12).

Bila je ovo dobra prilika za trenera smederevskog B ligaša da da veću minutažu momcima koji polako kucaju na vrata prvog tima. Čini se da su opravdali poverenje stratega RK Smederevo.

Posle visokog poraza od “Proletera”, kada smo igrali bez Marjanovića i Martića na golu, odigrali smo 120 minuta rukometa uz dve visoke pobede. Valjalo bi gledati pozitivno na trenutno stanje ekipe i ono što pružamo. Ubeđen sam da ćemo pružiti više u drugom delu sezone i da je ekipe “porasla” u smislu energije na treningu, želje i zalaganja. Ima segmenata na kojima ćemo dodatno raditi sa željom da ih poboljšamo to je sigurno ali trenutnom formom ekipe možemo biti zadovoljni. Posebno bih pohvalio mlađe momke koji zaista daju sve od sebe, kako na treninzima, tako i na utakmicama – rekao je posle ovih utakmica Nenad Martić.

U prvoj utakmici najefikasniji je bio Antić sa 6 pogodaka, gol manje postigao je Darko Stojković, a istakao se i mladi Vanja Mirković sa 4 pogotka. Protiv Požarevca opet je sa 6 golova bio najefikasniji Antić, 5 je postigao Dušan Janjušević, a od mladih snaga istakao se Bogdan stanković sa 3 pogotka.