Rukometaši Smedereva uveliko se pripremaju za nastavak prvenstva Super B lige Sever – Centar. U dosadašnjem toku pripremnog perioda smedeevski rukometaši odigrali su dve kontrolne utakmice. Najpre su poraženi u Beogradu od A ligaša Obilića sa 28:26, poluvreme 10:10. Naovoj utakmici Smederevci su se ravnopravno nosili sa “vitezovima”, ali su u finišu poklekli pred rivalom. Bilo je to odlično izdanje ekipe Smedereva, a tokom utakmice trener Nenad Martić pružio je priliku svim igračima.

Druga kontrolna utakmica, odigrana je u Smederevu protiv Novog Beograda. Gosti, sastavljeni od mladih momaka, nisu mogli ozbiljnije da se suprotstave ekipi Smedereva koja je slavila pobedu rezultatom 31:24.  Početkom drugog poluvremena razlika je bila i dvocifrena. Senku na ovu pobedu bacila je povreda Nemanje Marjanovića koji je prilikom doskoka povredio skočni zglob početkom drugog poluvremena. Najverovatnije neće igrati do sredine sledeće nedelje.

Naredna kontrola smederevske rukometaše očekuje u sredu  2. februara. U Smederevo dolazi Proleter iz Zrenjanina član Arkus lige koji trenutno vodi u plej aut ligi za opstanak u eliti srpskog muškog rukometa. Utakmica Smederevo – Proleter igra se u sportskoj hali sa početkom u 18 časova.

Posle Proletera, Smederevce u subotu u ali OŠ Dimitrije Davidović očekuju dve vezane utakmice, najpre sa Obrenovcem, a nakon toga sa komšijama iz Požarevca. Generalna provera je sa Sinđelićem 12. februara.