Očekivao je trener smederevskih rukometaša težak okršaj sa Sivcem, pogotovo posle njihove utakmice sa Kolubarom kada su lideru otkinuli bod. Međutim, gosti danas nisu bili na očekivanom nivou. Bili su oslabljeni neigranjem nekoliko igrača, ali i sa njima u sastavu teško da bi mogli da pariraju, danas, veoma raspoloženim Smederevcima.

Ekipa Nenada Martića odigrala je odličnu utakmicu. Gosti su na početku susreta pružali kakav-takav otpor. Kako je vreme odmicalo, do izražaja došla odlična igra u odbrani domaćih na čelu sa golmanom Miletićem. Posle takvih odbrana sledile bi brze kontre koje su se obično završavale golovima. Kraj prvog poluvremena, kada su se rukometaši Smedereva odlepili na pet golova razlike bio je, na neki način, uvertira za ono što smo videli u nastavku susreta. Pravim blic-krigom, Marjanović, Bugarinović, Jokić, Bešir, Stojković, Drobnjak i ostali, prave seriju od 6:0 i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Smederevu. Posle samo 12 minuta igre u drugom poluvremenu na semaforu je stajalo 26:13.

Drugim rečima, čvrsta odbrana domaćih dozvolila je gostima da se samo dva puta upišu u listu strelaca. U preostalih 15-ak minuta, trener Nenad Martić izveo je iz igre nosice i dao priliku mlađim igračima. Rukometaši Sivca su to iskoristili da ublaže poraz, a pre svih odlični srednji bek Čabai koji je utakmicu završio sa 13 pogodaka. Na kraju, pristojan poraz gostiju rezultatom 33:29.

Današnju utakmicu odlučila je naša odbrana iz koje su išle naše kontre. Imali smo i dobru realizaciju i uvren sam da možemo da nastavimo u ovakvom ritmu – smatra Pavle Bešir.

Ovo nam je najbolja utakmica od početka sezone. Mislim na prvu i ovaj deo druge sezone. Izgleda da smo sve skockali kako treba. U nastavku može samo još bolje da bude. Odigrali smo jako u odbrani, dobro smo se spremili i rezultat nije mogao da izostane. Pričali smo posle utakmice u Bačkoj Palanci i očekujem da više neće biti oscilacija u igri – nada se Marjanović.

Veći deo utakmice odigrali smo odlično. Posle promena koje sam napravio oni su ublažili poraz, ali to je bilo očekivano. Razgovarali smo dosta u poslednjih nekoliko dana. Morali smo nešto da promenimo jer niko od nas nije bio zadovoljan onim što smo pružali u poslednje vreme. Nadam se boljem periodu u nastavku sezone – očekuje Martić.

U domaćoj ekipi trojica igrača sa po 6 pogodaka, Bešir, Marjanović i Bugarinović. Drobnjak je dodao 4, a 3 puta u listu strelaca upisao se Dušan Stojković.

Zbog finalnog turnira Kupa Srbije za muškarce, koji se igra u Smederevu, u šampionatu Super B lige je pauza. Za dve nedelje smederevce očekuje gostovanje u Ubu i okršaj sa istoimenom ekipom.