Odbojkaši Smederevo Carine pretrpeli su drugi poraz u prvenstvu Prve lige Srbije. Na gostovanju u Leskovcu domaća Dubočica, jedna od najozbiljnijih kandidata za plasman u ekipu, slavila je maksimalnu pobedu rezultatom 3:0. Međutim, do trijumfa su morali poprilično da se oznoje, po setovima je bilo 25:19, 29:27 i 30:28. Osim prvog seta, u kome je bilo primetno dugo putovanje igrača iz Smedereva, u preostala dva perioda igre lako je sve moglo da ode na drugu stranu. U obe završnice u kojima je lopta odlučivala pobednika, Smederevci su imali set loptu. Uprkos porazu, strateg smederevskih odbojkaša nije nezadovoljan.

Teško gostovanje a još teže ako se uzme u obzir da je radni dan i da je veći deo ekipe bukvalno sa posla krenulo na utakmicu. Četiri igrača nisu čak ni uspela da odrade zagrevanje već su bukvalno iz auta ušli u salu i kroz par minuta počeli da igraju. Dosta smo grešili, posebno sa servis linije i to ekipa Dubočice ne prašta. Izdvojio bih Đorđa Kovača koji je danas bio na visokom nivou. Sledeće nedelje od 19h igramo protiv Novog Pazara, još jedne ekipe koja napada najvišu poziciju u ligi. Biće teška utakmica ali verujem da možemo do pozitivnog rezultata.  Veceras je hala u Leskovcu bila puna i  publika je konstantno davala vetar u leđa domaćoj ekipi. Na žalost mi u Smederevu osim prijatelja i članova porodica sa tribina nemamo nikakvu podršku. Zamolio bih ovim putem naše sugrađane da u što većem broju dođu na utakmicu protiv Novog Pazara i da podrže momke – konstatovao je Dušan Kalinić.