Rukometašice Mladog radnika (U12) igraće za peto mesto na državnom prvenstvu koje se igra u Svilajncu. Posle loše odigrane utakmice sa Lehelom iz Mužlja, nade Mladog radnika su u drugoj utakmici u grupu pobedile Umčare i tako se plasirale u borbu za plasman od petog do osmog mesta. Žreb je, kako je i najavio trener  Jovica Petković, Mladi radnik opet ukrstio sa Metalcem iz Kraljeva. Samo ta utakmica se priželjkivala u polufinalu, ali su oba tima kiksnula u grupama.

Za razliku od utakmica na prvenstvu Centralne Srbije gde je bilo puno neizvesnosti, ovog puta Radinčanke nisu dozvolile ekipi iz Kraljeva da se raduje. Rukometašice Mladog radnika samo su jednom uspele da izjednače (5:5). Do kraja poluvremena Mladi radnik je imao dva gola prednosti (7:5). U nastavku utakmice Radinčanke su otišle na tri gola viška 10:7 ali to nije sprečilo rukometašice Metalca da ponovo priprete kada su stigle na gol zaostatka 10:9. Svaka dilema otklonjena je u narednih nekoliko minuta kada su učesnice Jovice Petkovića i Aleksandra Adamovića otišle, kako se kasnije ispostavilo, na nedostižna gola prednosti 13:9. Ovu prednost Mladi radnik je rutinski sačuvao do kraja za konačnih 15:11.

U utakmici za peto mesto koja se igra sutra od 12:30, rival će biti ekipa novosadske Vojvodine.