Prošle takmičarske sezone po košarkaše Smedereva bila je kobna ekipa Poleta iz Kraljeva. Malo je nedostajalo da i ove sezone jedna ekipa iz Kraljeva zavije košarkaše Smedereva u crno. U utakmici 4. kola plej ofa za popunu Prve srpske lige, košarkaši Smedereva pobedili su ekipu OKK KV iz Kraljeva sa 93:79, po četvrtinama 21:26, 25:15, 18:25 i 29:13. Rezultatski deluje ubedljivo, ali daleko od toga da je bilo lako. Više od 35 minuta domaći su strahovali za ishod ovog meča iz koga su, izgleda, unapred upisali bodove.

Kako to obično biva, kada se tako razmišlja, stvari nisu krenule dobro po košarkaše Smedereva. Gosti iz Kraljeva, čiju ekipu uglavnom čine juniori, očitali su lekciju domaćim košarkašima u prvoj četvrtini. Da nije bilo raspoloženog Kostića, za kojeg nisu imali rešenja, verovatno bi Kraljevčani imali ubedljiviju prednost na isteku prve četvrtine. Drugi period pripao je domaćinu koji se malo uozbiljio i očekivalo se da će u takvom ritnu nastaviti u drugom poluvremenu. Ipak, za nešto su se pitali i gosti, pre svih odlični Maksimović i Kaličanin. sve do 36. minuta nije se znalo ko će osvojiti bodove na ovoj utakmici. Ipak, na kraju je iskustvo domaće ekipe presudilo i nekoliko vezanih poena Borisa Stoiljkovića za, na kraju, možda nezasluženo ubedljivu pobedu.

Opravdanje za bledo izdanje u okršaju sa mladom ekipom iz Kraljeva ne može da bude ni činjenica da trener Smedereva Ivan Mijatović nije mogao da računa na povređene Torbicu i Vukasovića. Ipak, na kraju se piše pobeda i nova dva boda koja su dovoljna da i posle ovog kola Smederevo bude lider na tabeli. Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Kostić sa 26 i Stoljković sa 23 poena. U ekipi OKK KV istakli su se pomenuti Maksimović i Kaličanin sa 22 odnosno 19 poena. U narednom kolu Smederevo na domaćem terenu dočekuje Stari Ras iz Novog Pazara.