Proizvodne trake u Kikboks klubu SD kombat ne staju. Niska šampionskih boraca iz ovog kluba uvećana je posle Svetskog prvenstva za decu, kadete i juniore održanom u Lido de jesolu u Italiji od 30. septembra do 9. oktobra. Ovaj trofejni klub, koji godinama uspešno vodi Dejan Pavić, sa svojim saradnicima, imao je na ovom takmičenju dvojicu predstavnika. Jovana Sekulića, koji je branio boje Srbije i Nikolu Jovetića koji se nadmetao pod zastavom Crne Gore. Sekulić je, posle zlata na Svetskom kupu, potvrdio i dominaciju na Svetskom prvenstvu u konkurenciji juniora u disciplini lou kik u kategoriji do 81 kg. Jovetić je svoje učešće u Italiji završio na, odličnom, trećem mestu.

Jovan Sekulić bavi se ovim sportom tek tri godine, a pre toga oprobao se u džiu džici u Džudo klubu Bezbednost. Kako sam kaže, misli da nije pogrešio.

Ove godine sam ostvario dva odlična rezultata. Osvojio sam u Budimpešti Svetski kup i sada zlato na Svetskom prvenstvu. Sve ovo pošlo mi je za rukom zahvaljujući mom treneru Dejanu Paviću. Ove godine cilj mi je da budem najbolji na svetu i to sam uradio. Pošto se takmičim tek godinu dana, očekujem da će biti još uspešniji u godinama koje slede. Nadam se zlatu sa Evropskog prvenstva, mada će konkurencija biti jača jer prelazim u starije juniore. Naravno, očekujem da ponovim uspeh na Svetskom kupu. U Italiji je u mojoj kategoriji bilo pet boraca. Pošto sam osvojio Svetski kup bio sam slobodan u prvom kolu. Nakon toga sam na poene savladao domaćeg takmičara, a u finalu borca iz Hrvatske. Naravno, pre toga me očekuju takmičenja u Srbiji. Bio sam i u Srbiji uspešan jer sam osvojio dva zlata i jednu srebrnu medalju u K1 i lou kiku – kaže za Sd sport Jovan Sekulić.

Jovan Sekulić je postao četvrti svetski prvak (kao junior) koji je za 15 godina postojanja iznedrio Kik boks klub SD kombat.

Njegov klupski drug Nikola Jovetić, koji se takmičio za Crnu Goru, došao je do bronze u disciplini lou kik do 67 kg,  posle pobeda na borcima iz Kanade i Poljske, ali je u borbi za finale poražen od Grka.

Na ovom šampionatu reprezentacija Srbija je u konkurenciji 2500 takmičara iz 63 zemlje, osvojila rekordnih 26 medalja, 14 zaltnih, četiri srebrne i 8 bronzanih odličja.