Odbojkašice Smedereva zabeležile su, konačno, pobedu u prvenstvu Prve lige Srbije. Smederevke su utakmici 16. kola pobedile poslednjeplasirani Lazarevac sa 3:2, iako su gošće vodile sa 2:0. Devojke iz Lazarevca dobile su prva dva seta rezultatom 25:23 i 25:18. Iako je delovalo da je pred Smederevkama peti uzastopni poraz, naredna dva seta osvajaju domaće igračice, 25:18 i 25:10. Ušlo se u odlučujući peti set koji je bio neizvestan do samog kraja. malo više sreće i koncentracije imale su domaće igračice koje su dobile ovaj deo igre 18:16.

Svakako raduje pobeda, ali na šest kola pre kraja opstanak u Prvolj ligi Srbije izgleda kao nemoguća misija. Smederevke su trenutno devete i do osme pozicije koja znači opstanak u prvoligaškoj konkurenciji nedostaju im četiri pobede, pod uslovom da Takovo Helios do kraja prvenstva ne zabeleži nijedan trijumf. Prema dosadašnjim propozicijama iz lige ispadaju četiri ekipe. Postoji nada da se rang niže presele samo dve ekipe i tom slučaju smederevske odbojkašice imale bi kakvu takcu šansu da izbore opstanak u ovoj konkurenciji.

U narednom kolu odbojkašice Smedereva igraju beogradskim Radničkim koji trenutno zauzima treće mesto na tabeli.