Rukometašice Mladog radnika poražene su u 10. kolu Super B lige od Srema iz Sremske Mitrovice rezultatom 29:27, poluvreme 15:13. Domaću ekipu poraza su koštala loša otvaranja utakmice na početku prvog i drugog poluvremena, kao i veliki broj tehničkih grešaka, kao i promašenih šuteva.

Trener domaće ekipe Jovica Petković u najavi utakmice je istakao da su se dueli ovih ekipa, gotovo redovno, završavali pobedom jedne ili druge ekipe sa golom razlike. Nešto slično smo videli i u subotu u sali OŠ Dimitrije Davidović. Radinčanke su loše otvorile utakmicu i relativno lako dozvolile ekipi iz Sremske Mitrovice da dođe do pristojne prednosti 8:4 (12. minut). Ovo kao da je dodatno poremetilo igru domaće ekipe koja nikako nije mogla da pronađe put do mreže Srema koju je odlično čuvala Jana Vasiljević. Uvukla se dodatna nesigurnost u redove Mladog radnika i u 15. minutu već je bilo 10:5 za gošće. Tek tada su se prenule domaće rukometašice i u drugom delu prvog poluvremena zaigrale mnogo bolje u odbrani. Rezultat se brzo video. Rukometašice Srema do kraja prvog perioda postigle samo pet golova, a ekipa Jovice Petkovića osam.

Očekivalo se da će domaće na krilima dobre igre skraja prvog poluvremena i velike podrške sa tribina uspeti da preokrenu rezultat. Nažalost, ponovila se priča iz prvog poluvremena. Posle 10. minuta igre Srem je opet vodio sa pet golova prednosti 22:17. Domaće se nisu predavale i posle samo pet minuta ponovo stižu na dva gola zaostatka – 23:21. Kada se očekivalo da će domaće rukometašice prelomiti susret u svoju korist ponovo su usledile tehničke greke i veliki broj neiskorišćenih napada što je iskusnija ekipa iz Sremske Mitrovice umela da iskoristi i na kraju dođe do vredne pobede.

Domaće imaju za čim da žale. Nažalost, čini se da je i ovog puta neiskustvo uzelo danak.

Pored lošeg otvaranja prvog i drugog poluvremena, propustili smo, čini mi se priliku sredinom drugog poluvremena kada smo se približili na dva gola zaostatka. Imali smo šansu da se primaknemo na gol razlike. U tome nismo uspeli i Srem je ponovo otišao na pet razlike i posle više nije bilo spasa. Imali smo mnogo grešaka u napadu i veliki broj promašaja. Uz to, njihov golman nam je opet napravio veliki problem. To su uzroci ovog poraza – smatra trener Mladog radnika Jovica Petković.

najefikasnija u redovima Mladog radnika bila je Ljubica Simić sa 8 pogodaka, po 5 su postigle Nikolina Stojanović i Andrijana Ankić, a kapiten Milica Ninića se 4 puta upisala u listu strelaca. Kod gošći istakla se Nataša Radulović sa 7, a po pet golova postigle su Marija Mitrić, Andrea Mijailović i Nikolina Bulatović. Pred utakmicu 11. kola Super B lige sa Topličaninom u Prokuplju, Mladi radnik trenutno zauzima sedmo mesto sa 8 bodova.