Posle neočekivanog poraza u derbiju od Sloge iz Batočine, košarkaši Smedereva trijumfovali su u utakmici 10. kola Druge srpske lige Zapad “B na gostovanju u Petrovcu na Mlavi. Smederevci su slavili ubedljivim rezultatom 102:54. Zanimljivo da je na poluvremenu domaća Sloga vodila rezultatom 37:34.  U poluvremenu isledilo je “ribanje” u svlačionici i to je dalo rezultat u trećoj četvrtini koju su košarkaši Smedereva rešili u svoju korist rezultatom 38:11. Ekipa Ivana Mijatovića nije popuštala ni u poslednjih deset minuta koji su završeni rezultatom 30:6.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Stanko Ilić sa 21 košem. Dvocifreni su bili još Kostić sa 19 i Novosel sa 15 poena. U narednom kolu košarkaši Smedereva u Despotovcu igraju sa domaćom Slogom. Na tabeli posle 10 odigranih kola vode Smederevo i Sloga iz Batočine sa po 19 bodova. Treća je ekipa Kruševca sa bodom manje.