Košarkaši Smedereva pobedom su startovali u plej ofu za popunu Prve srpske lige. Smederevci su na gostovanju u Novom Pazaru pobedili Stari Ras rezultatom 73:40, po četvrtinama 22:16, 22:10, 14:7 i 17:7. Domaćin je držao kakav-takav priključak u prvoj četvrtini, a posle se gledala jednosmerna utakmica. Smederevo je na najbolji način opravdalo ulogu favorita, a naročito raduje odlična igra u odbrani, pogotovo u drugih 20 minuta kada su domaćinu dozvolili da postigne samo 14 poena.

Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Vukasović sa 17, Kostić sa 15, a dvocifreni su još bili Torbica sa 13 i Perišić sa 11 poena. Košarkaši Smedereva su tako na najbolji mogući način najavili derbi drugog kola plej ofa kada u Smederevo dolazi jedina neporažena ekipa Novi Pazar. Naredni rival Smedereva superiorno je odigrao u sovjoj grupi Druge srpske lige i tako istakao najozbiljniju kandidaturu za plasman u Prvu ligu Srbije. Posle prošlogodišnjeg neuspeha, to isto žele i košarkaši Smedereva. U klubu se nadaju da će ovog puta, za razliku od nekoliko prethodnih derbija, uspeti da na pravi način iskoriste prednost domaćeg terena.

Posle prvog kola na tabeli vodi Novi Pazar koji je na domaćem terenu savladao Prvu petoletku ubedljivoim rezultatom 118:61. Drugo i treće mesto dele Smederevo i Batočina sa jednim porazom. U ovom trouglu dobićemo novog člana Prve srpske lige.

Ovog vikenda odlične su bile i mlađe kategorije Smedereva. Juniori su u okviru međuregionalne lige u Novom Pazaru savladali istoimenog domaćina sa 93:69, a pioniri su na domaćem terenu u okviru Međuregionalne lige bili bolji od Ćuprije sa 66:43.