Odbojkašice Smedereva ostvarile su četvrtu prvenstvenu pobedu u šampionatu Prve lige Srbije. Ekipa Dragoljuba Janjića slavila je protiv fenjeraša lige ekipe Rode pobedu rezultatom 3:1 ( 26:24, 25:21, 17:25 i 25:20). Smederevke nisu tako lako slomile otpor beogradske ekipe. Pitanje je kako bi se utakmica odvijala da su gošće prvi set rešile u svoju korist. Nakon tesno dobijenog prvog seta, domaće su relativno lako rešile drugi period u svoju korist. Ekipa Rode se nije predavala i uz opuštanje domaćih igračica uvode meč u četvrti set. Smederevke nisu dopustile luksuz i mirno rutinski dolaze do pobede i polovičnog učinka posle osam odigranih kola.

Na tabeli vodi Leskovac sa 19 bodova, drugo je Jedinstvo sa dva boda manje, a na mestu broj tri je Takovo sa 16 bodova. ŽOK Smederevo je na osmom mestu sa 11 bodova. U narednom kolu Smederevke se u Beogradu sastaju sa istoimenim timom sa kojim deli osmo i deveto mesto sa po 11 bodova.