Omladinci KMF Smederevo zabeležili su pobedu u prvoj polufinalnoj utakmici odigranoj u Nišu nad ekipom Gvozdeni puk. Ekipa Dragana Đorđevića trijumfovala je rezultatom 7:5, na poluvremenu je bilo 4:3. Golove za ekipu iz Smedereva postigli su Jeremić 2, a po jednom su se u listu strelaca upisali Ćirka, Stojanović, Nikolić, Paunović i Milanović.

Vrlo teško gostovanje u Nišu. Igrali smo protiv vrlo srčane i borbene ekipe koja se od početka opredelila na odbranu svog gola i iz kontranapada su pokušavali da nas iznenade. Vodili smo na poluvremenu, kontrolisali igru i onda dozvolili da izjednače na 5:5. Na kraju je, ja mislim, presudilo iskustvo i smirenost mojih igrača. Mislim da smo zasluženo slavili u Nišu. Sada nas čeka revanš 6. aprila u Smederevu. Očekujem da ćemo uspeti da se, kao i prošle godine, plasiramo u finale – rekao je strateg smederevskih futsalera Dragan Đorđević.

Ukoliko se plasiraju u finale, omladinci KMF Smederevo u finalu će igrati sa boljim iz dvomeča Vrbas – Palež. Vrbašani su prvi meč rešili u svoju korist rezultatom 3:2. Veliko finale igra se 20. aprila u Vranju.