Nikola Maksimović, član Bokserskog kluba Despot, odbranio je titulu Omladinskog prvaka Srbije na pojedinačnom prvesntvu države, održanom od 12. do 15. septembra u Beogradu u Sportskoj hali Žarkovo. Za razliku od prošle godine, kada je trijumfovao u kategoriji do 48. kilograma, ovog puta se titulom prvaka okitio u kategoriji više, do 51 kg. Na putu do zlatne medalje, koju je superiorno osvojio, Nikola je u polufinalu je bio bolji od boksera iz Sombora  Severdžana Gašija prekidom u drugoj rundi, posle prvog nokdauna.

U borbi za zlatnu medelju pobedio je Elvisa Fetahija iz Ivanjica (BK My gym), takođe prekidom u prvoj rundi. Istog borca savladao je i u finalu Omladinske zlatne rukavice održane u Kraljevu.

Ovogodišnji šampionat Srbije, sa rekordnim brojem učesnika, okupio je 135 takmičara iz 57 klubova u omladinskoj i seniorskoj konkurenciji.

Pored Maksimovića, boje BK Despot branila je Kristina Marković koja je u finalu ukrstila rukavice sa Sarom Ćirković, našom najboljom bokserkom učesnicom Olimpijskih igara i evropskom i svetskom šampionkom. Posle tri runde morala je da pruži ruku u ovom trenutku našoj najboljoj bokserki.

Za reprezentativca Srbije, Nikolu Maksimovića nema predaha. Krajem oktobra u Budvi ga očekuje Svetsko prvenstvo za omladince. Inače, ove godine je Maksimović učestvovao i na Evropskom prvenstvu u Poreču gde je osvojio bronzanu medalju. Na Vojvođanskoj zlatnoj rukavici, održanoj krajem avgusta, osvojio je srebrnu medalju.